search

Lavazza Tierra Brasile Intense kawa ziarnista 1000g

104,00 zł
Brutto

Intensywna mieszanka kaw z Brazylii. Dominują aromaty ciemnej czekolady, orzechów i cukru trzcinowego.

Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Lavazza Tierra Brasile Intense to mieszanka brazylijskich kaw: Lambari Natural, Sul de Minas Cereja Descascada, Espirito Santo Conillo. W smaku dominują nuty ciemnej czekolady, orzechów i cukru trzcinowego. Odpowiedni dobór aromatycznych Arabik i wysokiej klasy Robusty pozwala otrzymać napar pozbawiony goryczy i kwaskowatości w smaku. Wypalana pod ekspresy ciśnieniowe i kawiarki.

Lavazza Tierra Brasile jest oznaczona certyfikatem Rainforest Alliance, co najmniej 30% jej składu to kawy z upraw certyfikowanych.

Kawy z serii Tierra zawierają ziarna pochodzące od społeczności uczestniczących w działającym od 2002 roku projekcie Fundacji Lavazza. Celem projektu jest zrównoważony rozwój. Zakłada poprawę warunków życia rolników uprawiających kawę, polepszenia jakości dostarczanych ziaren, przy poszanowaniu środowiska. W ramach projektu fundacja współpracuje z Rainforest Alliance. Obecnie projektem Fundacji Lavazza objętych jest ponad 97 000 rolników z 17 krajów na 3 kontynentach.

W składzie Lavazza Tierra Brasile Intense znajdziemy ziarna z Lambari w stanie Minas Gerais, gdzie Fundacja Lavazza wspiera 35 wspólnot drobnych rolników pomagając im wprowadzić technologię uprawy poprawiającą jakość plonów z poszanowaniem środowiska naturalnego 

6 Przedmioty

Opis

Produkcja
Włochy
Waga
1000g
Stopień palenia
średnie
Słodycz
duża
Zawartość kofeiny
średnia
Intesywność smaku
duża

Zobacz także

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.